top of page
 • BYPASS NEDİR?
  Bypass köprüleme olarak tanımlanabilir. Hayvancılık Ürünlerinde Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Bypasslanmış ürünlerin önemi?
  Bypasslanmış besinler hayvanların rumen PH’sından etkilenmez bu nedenle maksimum fayda sağlarlar. Doğrudan bağırsaklara geçen yüksek besin değerine sahip içeriklerle hayvanlarınızın sağlığı, üreme ve üretme gücü yükselir. İşletmelerin besleme ve bakım masrafları %60’lara kadar azalır.
 • BYPASS Promix yerli ürün mü?
  Türkiye’de ilk kez KUZEY NUTRİTİON tarafından üretilen; Bypass Yağ, Protein, Enerji, Vitamin, Mineral, Aminoasit, asit giderici ve toksin bağlayıcı içeren premix olan BYPASS Promix; büyükbaş ve küçükbaş süt ve besi hayvanları için kullanılabilen farklı formülasyonları bulunan çok değerli destekleyici ve yüksek enerjili bir premixtir. VE %100 yerli üründür.
 • Bypass yağ nedir?
  Kaliteli enerji kaynağı olan yağın, çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilmiş ve işkembeden zarar görmeden şırdana geçebilen bir yağ türevidir. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • BYPASS Promix'in içinde ne var?
  BYPASS Promix’in içinde doymuş yağlardan oluşan dolgu maddesiyle yüksek Bypass enerji, proteinler , aminoasitler (metiyonin, kolin, niyasin ve lizin), vitaminler (A, D3, E,B1,B2, B3, B4, B5, B6, B7, B9, B12) , mineraller ( Demir, Bakır, Çinko, Kobalt, Selenyum, Magnezyum, Mangan, Kalsiyum, İyot) yüksek antioksidan içeriği, tampon asit giderici, toksin bağlayıcılar ile bitkisel ekstraktlar bulunur. BYPASS Promix profesyonel çiftliklerin ve minimum maliyetle maksimum fayda almak isteyen işletmecilerin vazgeçilmez tercihidir…
 • BYPASS Promix bakım ve besleme maliyetlerini azaltır mı?
  BYPASS Promixin içindeki besinler hayvanların rumen PH’sından etkilenmez bu nedenle maksimum fayda sağlarlar. Doğrudan bağırsaklara geçen yüksek besin değerine sahip içeriklerle hayvanlarınızın sağlığı, üreme ve üretme gücü yükselir. İşletmelerin besleme ve bakım masrafları %60’lara kadar azalır. Siz de hayvanlarınızı paslandırmayın BYPASS Promix ile her gün bypasslandırın… Her gün düzenli BYPASS Promix kullanıldığında; Çiftlikte Süt Veya Et Verimi Artıyor Hastalıklar Minimize Ediliyor Sağlık Masrafları Düşüyor Gebelik Oranı Yükseliyor Mastitis Azalıyor Tırnak Problemi Minimize Ediliyor Buzağılama Artıyor Rasyon Maliyeti Düşüyor
 • BYPASS Promix her gün kullanılmalı mıdır?
  BYPASS Promixin içindeki besinler hayvanların rumen PH’sından etkilenmez bu nedenle maksimum fayda sağlarlar. Doğrudan bağırsaklara geçen yüksek besin değerine sahip içeriklerle hayvanlarınızın sağlığı, üreme ve üretme gücü yükselir. İşletmelerin besleme ve bakım masrafları %60’lara kadar azalır. Siz de hayvanlarınızı paslandırmayın BYPASS Promix ile her gün bypasslandırın… BYPASS Promix her gün tavsiye edilen tozlarda düzenli olarak kullanılması gereken bir premixtir. Her gün düzenli BYPASS Promix kullanıldığında; Çiftlikte Süt Veya Et Verimi Artıyor Hastalıklar Minimize Ediliyor Sağlık Masrafları Düşüyor Gebelik Oranı Yükseliyor Mastitis Azalıyor Tırnak Problemi Minimize Ediliyor Buzağılama Artıyor Rasyon Maliyeti Düşüyor
 • Hayvanlarımıza özel premix istiyoruz mümkün mü?
  Evet mümkün. İşletmenize özel Bypasslı veya Bypasssız ürünler için KUZEY Nurition danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.
 • BYPASS Promix hangi hayvanlarda kullanılıyor?
  BYPASS Promix 4 mideli olan büyükbaş ile küçükbaş besi ve süt hayvanları için (Sığır, koyun, keçi vb) kullanılabilen ve farklı formülasyonları olan bypasslı yağ asitleri içeren bir premixtir. Bununla birlikte atlarda da kullanılabilir.
 • Yağı Bypaslamak ne demek?
  4 mideli hayvanlarda kaliteli enerji kaynağı olan yağın çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilip işkembeden zarar görmeden şırdana geçmesini sağlamaktır. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Bypass protein nedir?
  Kaliteli proteinlerin çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilmiş ve işkembeden zarar görmeden şırdana geçebilen bir protein türevidir. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Proteini Bypaslamak ne demek?
  4 mideli hayvanlarda kaliteli protein kaynaklarının çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilip işkembeden zarar görmeden şırdana geçmesini sağlamaktır.
 • BYPASS Promix kullanırken ekstra BYPASS Yağ kullanmak gerekiyor mu?
  BYPASS Promix hayvanlarınızın vitamin, mineral, aminoasit ve yağ gibi birçok ihtiyacını karşılıyor. Bypass promix günlük büyükbaş besi ve süt hayvanlarına 250 gram verilecek şeklinde ayarlanmıştır. Bunun 200 gramı bypass yağıdır diğer 50 gramı ise amino asit ,vitamin ve mineraldir. Ancak işletmenizde çok yüksek verimli hayvanlarınız var ise ek bypass yağı takviyesi gerekebilir.
 • Bypass mineral nedir?
  Bir çok metabolik faliyetler içinde görev alan ve yaşam için çok önemli mineral maddelerin çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilmiş, işkembede zararlı bileşikler kurmayan ve zarar görmeden şırdana geçebilen mineral türevidir. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Minerali Bypaslamak ne demek?
  4 mideli hayvanlarda bir çok metabolik faliyette görev alan ve yaşam için çok önemli mineral maddelerin çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilip işkembede zararlı bileşikler kurmasına engel olmak veya nötrlize olup emilimi mümkün olmayan bileşiklere dönüşmesini ve zarar görmeden şırdana geçmesini sağlamaktır. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Bypass vitamin nedir?
  Kaliteli vitaminlerin çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilmiş ve işkembeden zarar görmeden şırdana geçebilen bir vitamin formudur. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
 • Vitamini Bypaslamak ne demek?
  4 mideli hayvanlarda yaşam için gerekli olan vitaminlerin çeşitli işlemlerle korunmalı hale getirilip işkembeden zarar görmeden şırdana geçmesini sağlamaktır. Bypasslama Teknolojisi Değerli besin maddelerinin, rumen fermentasyonunda parçalanmadan, değişikliğe uğramadan ve zararlı bileşiklere dönüşmeden, abomasum ve bağırsaklara geçmesini sağlayan besin maddelerinin sindirilebilirliğini en üst seviyeye çıkaran çok önemli bir besin işleme yöntemidir.
bottom of page